Blog

Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak kombi su ısıtmıyor sorununun en önemli nedenlerinden bir tanesi üç yollu vanada meydana gelen arızadır. Bu durumda vana değişikliği ya da ilgili parçanın onarımı ile birlikte problem ortadan kalkacak ve sizler de kombilerinizi yine sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyor olacaksınız.

Baymak Kombi Su Isıtmıyor
Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak Kombi Su Isıtmıyor Neden?

  • Sıcak su kontrolünü sağlayan ntc sensörünün arızalı olması da yine bu sorunu yaşamanıza neden olacaktır. Parça değişimi ya da az önce de ifade ettiğimiz gibi bu parçanın onarılması ile birlikte sorun ortadan kalkacaktır. Kullanıcıların tek başına yapabilecekleri bir şey ne yazık ki bulunmuyor.
  • Akış türbini ile ilgili sorunlarda da yine aynı hatayı alacaksınız. Yine bu durumda da Baymak servis ekiplerinden yardım almak durumundasınız. Servis ekipleri gerekli incelemeleri yapacak ve sorunu da en hızlı şekilde çözecektir. Endişe etmenize gerek yok bu tür sorunların bir çözümü mutlaka var ve kısa süre içerisinde kombilerinize kavuşmuş olacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak kombi suyu neden ısıtmıyor?

Baymak kombi suyu ısıtmıyorsa, birkaç farklı nedeni olabilir. Bunlar arasında kombinin gaz basıncının yetersiz olması, su basıncının düşük olması, termostatın arızalı olması veya kombinin filtresinin tıkanmış olması sayılabilir. Bu sorunu çözmek için, bir uzman teknisyenden yardım almanız önerilir.

Baymak kombi su sıcaklığı neden düşük?

Baymak kombi su sıcaklığı düşükse, sorunun kaynağı yine farklı olabilir. Bunun sebepleri arasında kombinin ısı eşanjörünün kireçlenmesi, termostatın yanlış ayarlanması, sıcak su depolama tankının aşırı soğuk olması veya kombinin su filtresinin tıkanması sayılabilir. Bu durumda da, bir uzman teknisyenden yardım almanız önerilir.

Baymak kombi neden su kaçırıyor?

Baymak kombi su kaçırıyorsa, bu genellikle kombinin contalarının hasar görmesinden kaynaklanır. Kombinin sızdıran bölgesini tespit edip, hasarlı contaları değiştirmeniz gerekebilir. Ancak bu işlemi yapmak için öncelikle bir uzman teknisyenden yardım almanız önerilir.

Baymak kombi neden gaz kaçırıyor?

Baymak kombi gaz kaçırıyorsa, bu son derece tehlikeli bir durumdur ve hemen önlem alınması gerekir. Gaz kaçağı genellikle kombinin boru bağlantılarında veya valflerindeki hasarlardan kaynaklanır. Bu durumda, hemen gaz vanasını kapatmalı ve bir uzman teknisyen çağırmalısınız.

Baymak kombi neden çalışmıyor?

Baymak kombi çalışmıyorsa, sorunun kaynağı birkaç farklı neden olabilir. Bunlar arasında gaz basıncının yetersiz olması, elektrik kesintisi, kombinin pilot ışığının sönmüş olması veya kombinin su filtresinin tıkanmış olması sayılabilir. Bu durumda, bir uzman teknisyen çağırmanız ve sorunu teşhis etmesini istemeniz önerilir.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56
Klima Çözüm Arıza Çözüm Altus Servis Numarası Kombi Çözüm