Blog

Baymak Kombi RP Hatası

Baymak Kombi RP Hatası

Baymak kombi rp hatası ile ilgili konuşacağız ve tabii ki bu hatanın altında yatan nedenlere de yer veriyor olacağız.

Baymak Kombi RP Hatası
Baymak Kombi RP Hatası

Baymak Kombi RP Hatası

  • Su basıncını düzenli olarak kontrol etmeniz gerekiyor. Uygun seviyede değilse eğer kombinin hemen alt kısmında yer alan vanayı çevirerek 1.5 bar seviyesine taşıyabilirsiniz. Bunu yaptığınız takdirde herhangi bir problem yaşayacağınızı kesinlikle düşünmüyoruz. Bu seviye 1 barın altına düştüğünde arıza kodu ile karşı karşıya geleceksiniz. Servis desteği almanıza gerek yok çünkü gayet basit bir müdahale ile çözebileceğiniz bir sorundur.
  • Kombiye gaz gelip gelmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Gaz vanası kapalı ise yine bu uyarıyı alacaksınız. Gaz vanasını açık konuma getirdiğiniz takdirde sorun ortadan kalkacak ve kombilerinizi yeniden sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam ediyor olacaksınız.

Çözemediğiniz problemlerde tereddüt etmeden Baymak servis ekiplerini arayabilir ve sizler de yardım alabilirsiniz. Ekip, elinden gelenin çok daha fazlasını yapıyor ve her türlü soru ve sorun durumunda sizlere en iyi şekilde yardımcı oluyor.


Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi RP hatası nedir?

Baymak kombinizde “RP” hatası, “Regülatör Çıkışı” anlamına gelir ve kombinin regülatöründe bir sorun olduğunu belirtir. Kombinizin çalışmasını engelleyebilir veya sıcak suyunuzun normal sıcaklığına ulaşmasını engelleyebilir.

Baymak Kombi RP hatası neyden kaynaklanır?

Baymak Kombi RP hatası birkaç nedenle ortaya çıkabilir. Bunlar arasında düşük gaz basıncı, kombi fanının arızalı olması, hava basıncı sensörünün arızalı olması, kombi su basıncının düşük olması veya kombi su dolaşımının engellenmesi yer alır.

Baymak Kombi RP hatasını nasıl çözebilirim?

Baymak Kombi RP hatasını çözmek için, öncelikle kombinizin elektrik, su ve gaz bağlantılarını kontrol etmelisiniz. Daha sonra, kombi fanınızı, hava basıncı sensörünüzü ve regülatörünüzü kontrol etmeniz gerekebilir. Eğer sorunu kendiniz çözemiyorsanız, bir uzman çağırmak en iyi çözüm olabilir.

Baymak Kombi RP hatası önlemek için neler yapabilirim?

Baymak Kombi RP hatasını önlemek için kombinizin periyodik bakımlarını yaptırmak önemlidir. Ayrıca, kombinizin doğru gaz basıncına sahip olduğundan emin olmalısınız ve kombi fanınızın düzgün çalıştığından emin olmalısınız.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56
Klima Çözüm Arıza Çözüm Altus Servis Numarası Kombi Çözüm