Blog

Baymak Kombi Ötüyor

Baymak kombi ötüyor bunun nedeni ne olabilir? Fanda sorun olabilir. Baymak kombi, gürültü sorunu sıklıkla karşılaştığımız bir arıza çeşididir. Sadece kapalı ve yoğuşmalı kombilerde bulunur. Bu cihazlarda gürültü sorunu olduğunda, genellikle bir fan arızası anlamına gelir.

Bu durumda:

1) Fan arızalanırsa, bir çözüm bulmak için uygulamayı onarmanız veya değiştirmeniz gerekir. Bunun için servisin soruna müdahale etmesi gerekir.

2) Pompa arızalı olabilir. Pompanın arızalanmasından dolayı kazandan da ses gelebilir. Pompanın görevi sirkülasyonu sağlamaktır. Bu durumda pompa arızalanırsa parçaları onarın veya değiştirin. Problem bu şekilde çözülür.

3)Üç yollu vana arızalı olabilir. Baymak kombide sıcak suyu petek konumundan ayıran kısımdır. Bir arıza varsa, ses çıkarabilir. Bir sorun oluşursa, parçalar onarılabilir veya değiştirilebilir.

4) Gaz grubunda sorun olabilir. Gaz grubu; gaz armatürü veya gaz vanası olarak da adlandırılan bir parçadır. Seslendirme gibi pek çok sorun olmasa da genellikle bunlarla karşılaşabiliyoruz. Arızalı ise değiştirilmelidir. Kombinizde oluşan arızaya hemen müdahale etmemeli sorunun nerden kaynaklandığını bulmalı ve doğru onarım işlemlerini yapmalısınız.

No Comments

Leave a Reply

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

Call Now Button444 78 56