Blog

Baymak Kombi Neden Su Akıtır?

Baymak kombi neden su akıtır sorusu bu kombiyi kullanan kişilerin araştırdığı bir sorundur. Baymak kombinin su debisi sorunu sık olmayan bir arızadır. Kazan basıncı yükselebilir veya bileşenlerde bir sorun olabilir.

Baymak kombinin olası damlama arızasının nedenleri şu şekildedir:

  • Doldurma musluğu hasarlı, arızalı veya açık durumda sıkışmış: Doldurma musluğu açılırsa, hasar görürse veya hasar görürse su damlayabilir. Bu durumda parça değiştirilmelidir.
  • Plakalı eşanjör arızası: Plakalı eşanjör (ikinci eşanjör olarak adlandırılır) arızalandığında, basınç yükselerek damlamaya neden olur. Arızalı parça tamir edilmemiş, yenisi ile değiştirilmiştir.
  • Eşanjör arızalı: Ana eşanjör tüm Baymak kombilerin en önemli parçasıdır ve zamanla sudaki kireç nedeniyle kireçlenip delinebilir. Bu durumda, parça değiştirilerek sorun çözülebilir.
  • Tıkalı egzoz deliği: Egzoz deliği tıkalıysa sorunu çözmek için tıkanıklığı açın.
  • Pompa bozuk: Pompanın görevi sirkülasyonu sağlamaktır. Pompa arızalandığında kazan su sızdırabilir.

Baymak marka kombilerde su akıtma arızasının temel sebebi emniyet ventilindeki arıza veya basınç nedeniyle oluşmaktadır. Sonuçta sizin bu arıza için uygulayabileceğiniz işlemler sınırlı sayıdadır. Sorunu kısa sürede ortadan kaldırmak istiyorsanız yetkili servisle iletişime geçmelisiniz.

No Comments

Leave a Reply

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

Call Now Button444 78 56