Blog

Baymak Kombi Musluk İşareti

Baymak Kombi Neden Ses Yapar?

Baymak kombi neden ses yapar? Bu arızanın sebepleri birden fazla olabilir.

Bu arızanın oluşmasında sebep olan arıza kodları şu şekildedir:

  • BAYMAK KOMBİ E01 arıza kodu: Bu kod gaz besleme ve blokaj arızasını gösterir. Bu durumda tüketiciler gaz vanasının açık olup olmadığını kontrol etmelidir. Çıkan ses bununla alakalı olabilir.
  • BAYMAK KOMBİ E05 arıza kodu: Bu kod, ısıtma devresinin ntc sensorunun arızalı olduğunu gösterir. Kazan boru suyunun sıcaklığını ölçen sensor arızalı. Sensorun değiştirilmesi gerekebilir. Bu durumda tüketicilerin kendi kendilerine müdahale etmemeleri ve servis ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Çıkmakta olan sesi oluşturabilmektedir.
  • BAYMAK KOMBİ E02 arıza kodu: Bu kod emniyet termostatının arızalı olduğunu gösterir. Tüm petek vanalar açılmalıdır. Petek valf açıkken arıza kodu devam ediyorsa, contada hava olabilir. Çekirdekteki havayı çıkardıktan sonra arıza devam ederse, tüketiciler servis desteği almalıdır. Sesin çıkma sebebi olabilir.
  • BAYMAK KOMBİ E03 arıza kodu: Bu kod, baca basınç sensorunun arızalı olduğunu gösterir. Tüketiciler baca bağlantısında kırılma veya ayrılma olup olmadığına bakmalıdır.

No Comments

Leave a Reply

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

Call Now Button444 78 56