Blog

Baymak Kombi Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

“Baymak kombilerde kırmızı ışığın kendi kendisine sürekli olarak yanıp söndüğü pek çok tüketici tarafından gözlenir. Bunun büyük bir sorun olduğu algısını yaratan ise renkli ışığın kırmızı olmasından kaynaklıdır. Şimdi sizlere Baymak marka kombilerinizde kırmızı ışığın sürekli olarak yanıp sönmesinin sebeplerini ve bunların çözümlerini aktarıyoruz.”

Kombilerde bulunan ana parçalardan bir tanesi sıcaklığın kontrol edildiği termostatlardır. Bu noktalarda sıcaklığın derecesi ölçülür ve ev içerisine vermek istediğiniz ayarda sıcaklık verebilirsiniz. Fakat bazı zamanlarda bu termostatlarda arıza meydana gelebilir. Gelen arızalardan sonra cihazınız sıcaklığı kontrol edemediği için sıcaklığın düşük olduğunu zanneder ve sürekli olarak içerisinde bulunan suyu ısıtmaya çalışır. Fakat ısınan su bir zaman sonra cihazınızın içerisinde bulunan en zayıf noktaları yakmaya ve bazı noktalarda eritmeye başlar.

Contaların yavaş yavaş erimesi ve cihazınız ısısı çok yükselmesi bir zaman sonra hem cihaz hemde sizin için risk oluşturmaya başlar. Büyük bir problemin belirtisi olan kırmızı ışık ise bu noktada yanmaya başlar. Size kendisini kontrol edemediğini ve acil olarak durdurulması gerektiğini belli eder. Kırmızı bir ışığın yanıp söndüğünü gördüğünüz cihazlarda hızlıca fiş çekme işlemi yapmalısınız.

Buna müdahale edebilmek için oldukça yüksek teknik bilgi gereklidir. Bu yüzden tamiratı kendiniz yapmaya çalışmak yerine eve bir yetkili servis veya teknik servis çağırmanız en mantıklısı olacaktır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56