Blog

Baymak Kombi Kendi Kendine Çalışıyor

“ Kombilerde pek çok insan kendi kendine çalışma sorunundan şikayetçidir. Siz kombinizi kapatmanıza rağmen kombiniz kendiliğinden tekrar aktif olarak çalışmaya başlar. Yaz aylarında sadece sıcak su ihtiyacını karşılamaya yarayan kombinizin sürekli açılıp kapanması can sıkıcı bir durumdur. Faturalarınızın yüksek gelmesine sebep olur. Peki bu gerçekten bir arıza mı yoksa yanlış yaptığımız bir eylemin sonucu mu? Kısacası cihazın ayarlarından kaynaklı bir sorun mu? Birlikte inceliyoruz ve çözümünü anlatıyoruz. ”

Eğer cihazınız kendi kendisine karar vererek açılıp kapanıyorsa bunun sebebi sıcaklık su ayarından kaynaklıdır. Cihazınızda bulunan konfor özelliği dolayısıyla sıcak su kombi içerisinde soğumaya başladığı zaman cihazınız bu suyu tekrar en sıcak konuma getirmek isteyecektir. Çünkü cihaz ayarlarından konfor özelliği aktiftir ve sürekli sıcak su tutulması gerektiğini algılar.

Tek yapmanız gereken cihazınızın ekranında bulunan ayarlardan konfor özelliğini kapatmaktır. Bundan sonra kombiniz sizin belirlediğiniz sıcaklıkta suyu tutacaktır. Düşük derecelerde kombinizin tekrar tekrar kendi kendine karar vererek açılıp kapanmadığını göreceksiniz.

Konfor özelliğinde ise sıcak suyun en yüksek seviyede tutulması gerektiği cihaz tarafından algılandığı için bu sorun gerçekleşmektedir. Kesinlikle teknik ekip veya yetkili servis çağırılmasını gerektirmeyen bir durumdur. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sorununuz kesin olarak ortadan kalkacaktır. Her kombinin ekran düğmeleri biraz farklı olduğu için kullanım kılavuzunu incelemenizde fayda vardır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56