Blog

baymak kombi e05 hatası

Baymak Kombi Gürültülü Çalışıyor

Baymak kombi gürültülü çalışıyor bunun sebebi ne olabilir? Baymak kombiler çalışırken çok gürültü yapabilir. Kombideki motor ve pervane aksamları sürekli çalışmaktan dolayı aşındığından ses çıkarabilirler. Kombinin gürültülü çalışması genellikle bakım periyodundan veya önceki bakımın kesintiye uğramasından kaynaklanır.

Bu arızayı şöyle açıklayabiliriz:

  • Fan motorunun kapalı kombinatoryal mantığında baca ve fan motoru iç içe iki farklı fonksiyona sahiptir.
  • Dış baca, yanma odasındaki alev için gerekli oksijeni dışarıdan alır ve iç baca, baca fanı vasıtasıyla yanma odasında oluşan egzoz gazını tahliye eder.
  • Baca fan motoru oksijen aldığında her zaman temiz olmaz. Harici havadaki toz ve diğer pislikler hava ile baca fanının kanatlarına yapışarak baca fan motorunun dengesinin bozulmasına neden olur.
  • Fan motoru zamanla çalışıp ses çıkararak servis ömrünü tamamlar. Bu sorunun nedeni, bakım işlemi sırasında kazanın bakımının yapılmaması veya fan motorunun temizlenmemesidir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için derinlemesine temizlenmeli ve bakım yapılmalıdır. Bakım yapıldığı halde gürültü geçmediyse teknik servisle iletişime geçilmelidir.

No Comments

Leave a Reply

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

Call Now Button444 78 56