Blog

baymak kombi e05 hatası

Baymak Kombi Gürültülü Çalışıyor

Baymak kombi gürültülü çalışıyor bunun sebebi ne olabilir? Baymak kombiler çalışırken çok gürültü yapabilir. Kombideki motor ve pervane aksamları sürekli çalışmaktan dolayı aşındığından ses çıkarabilirler. Kombinin gürültülü çalışması genellikle bakım periyodundan veya önceki bakımın kesintiye uğramasından kaynaklanır.

Baymak Kombi Gürültülü Çalışıyor Neden?

  • Fan motorunun kapalı kombinatoryal mantığında baca ve fan motoru iç içe iki farklı fonksiyona sahiptir.
  • Dış baca, yanma odasındaki alev için gerekli oksijeni dışarıdan alır ve iç baca, baca fanı vasıtasıyla yanma odasında oluşan egzoz gazını tahliye eder.
  • Baca fan motoru oksijen aldığında her zaman temiz olmaz. Harici havadaki toz ve diğer pislikler hava ile baca fanının kanatlarına yapışarak baca fan motorunun dengesinin bozulmasına neden olur.
  • Fan motoru zamanla çalışıp ses çıkararak servis ömrünü tamamlar. Bu sorunun nedeni, bakım işlemi sırasında kazanın bakımının yapılmaması veya fan motorunun temizlenmemesidir.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için derinlemesine temizlenmeli ve bakım yapılmalıdır. Bakım yapıldığı halde gürültü geçmediyse teknik servisle iletişime geçilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak kombim neden gürültülü çalışıyor?

Baymak kombinizin gürültülü çalışması birkaç farklı nedenle olabilir. Bunlardan bazıları, kombinin düzgün bir şekilde monte edilmemesi, su basıncının yanlış ayarlanması, kombinin yeterince temizlenmemesi veya kombideki bir parçanın arızalanması olabilir.

Kombim gürültülü çalışıyor, ne yapabilirim?

Öncelikle, kombinin gürültülü çalışmasına neden olan sorunu belirlemeniz gerekir. Bu nedenle, kombinizi düzenli olarak bakım yaptırmak önemlidir. Kombinin filtelerini, fanını ve borularını temizleyin. Eğer sorun devam ederse, kombinin ayarlarını kontrol edin veya bir uzman çağırarak kontrol ettirin.

Kombimin fanı gürültülü çalışıyor, ne yapabilirim?

Kombinizin fanı, düzenli bakım yapılmadığı takdirde toz ve kir birikmesi nedeniyle gürültülü çalışabilir. Fanı temizlemek için kombiyi kapatın ve fanın bulunduğu bölgeye erişin. Fanı bir fırça veya vakumla temizleyin. Fan hala gürültülü çalışıyorsa, bir uzman çağırarak kontrol ettirin.

Kombim yeni ve gürültülü çalışıyor, normal mi?

Yeni bir kombi ilk çalıştığında biraz gürültülü olabilir. Bu, kombinin parçalarının birbirine uyum sağlaması nedeniyle oluşabilir. Ancak, gürültü sürekli devam ederse veya giderek artarsa, bir uzman çağırarak kontrol ettirin.

Kombimden gelen sesler normal mi?

Kombilerden bazı sesler normal olabilir. Örneğin, su dolaşımı veya fan sesi duyulabilir. Ancak, eğer sesler normalden daha yüksek veya rahatsız edici bir seviyede ise, sorunu belirlemek ve çözmek için bir uzman çağırmak en iyisidir.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56
Klima Çözüm Arıza Çözüm Altus Servis Numarası Kombi Çözüm