Blog

Baymak Kombi F81 Hatası Çözümü

Baymak kombi F81 hatası çözümü için yapılması gereken belli başlı işler vardır. Günümüzde evlerde ve iş yerlerinde kullanılan kombilerin dijitalleşmesiyle birlikte günümüzde aktif olarak kullanılan kombiler, işletim sistemini etkileyen arıza olaylarında meydana gelen arızalar hakkında kullanıcılara bilgi vermektedir. Bu arıza meydana geldiğinde kontrol edilmesi gereken birden fazla parça vardır. Bunlar şu şekildedir:

  • Bakılması gereken ilk şey termostat. Genellikle ısıtma sensorun odaklanmasından kaynaklanan bir arızadır. Isıtma sisteminin dönüş suyunun sıcaklığı doğru ölçülemezse arızaya neden olabilir. NTC tamir edilebilir bir parça değildir, ancak genellikle değiştirilmesi tavsiye edilir.
  • Sensor arızalanırsa cihazınız hücreniz için gerekli sıcaklığı sağlayamaz veya sıcaklık durumu dengelenemez.
  • Ekipman sensorları genellikle bakır borulara sabitlenir. Sensorların çoğu sağlam olmasına rağmen sensor ekipman üzerindeki sıcaklığı ölçemez ise arıza yapabilir.

Bu kontrolleri yaptığınız ve sorunu anladığınız takdirde arıza kısa sürede ortadan kalkacaktır. Ancak çıkan arıza siz müdahale etmek istiyorsanız çok dikkat etmelisiniz. Yoksa daha büyük arızaya ve daha fazla harcamalar yapmak zorunda kalırsınız.

No Comments

Leave a Reply

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

Call Now Button444 78 56