Blog

Baymak Kombi F37 Hatası

“Kombilerde nadir olarak görülse de bazı durumlarda F37 hatası alınabilir. Bu hata ilk başta çok büyük sorunlara yol açacak gibi görünse de böyle değildir. Herhangi bir tamir işlemine dahi ihtiyacı yoktur ve kolaylıkla evde çözülebilir. Bunun için gerekli olan çözümleri alt kısımda açıklıyoruz.”

Kombilerin F37 hataları içerlerinde bulunan suyun basınç eksiltmesi gibi sorunlardan meydana gelir. Bu su bazen sıcaklığın etkisiyle petek içerisinde gezerken buharlaşır ve eksilme olur. Bu gibi durumlarda kombiniz genellike F37 hatası verir. Bunun anlamı kombi içerisinde yeterli miktarda su olmadığıdır. Su yeterli olmadığı için ısıtma sağlanamayacaktır.

Burada yapmanzı gereken komibinizin alt kısmında bulunan vanalardan tahliye vanasını açmaktır. On – onbeş saniye civarında beklediğinizde yeterli su kombi içerisinde doyar ve çıt diye bir ses duyulur. Bu suyun yeterli seviyeye geldiğini haber veren sestir. Bu sesten sonra vanayı aksi yönde çevirerek kapatabilirsiniz. Bundan sonra kolaylıkla kombiniz geri çalışmaya başlayacaktır.

Eğer kombiniz çalışmaya başlamaz ise üzerinde bulunan reset düğmesine iki kere basarak hatayı hafızasından silmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle komibiniz tekrardan çalışmaya başlayacaktır. Bazı kombilerde ise bu durum yaşandığında sadece resetlenmeniz yeterli olur çünkü kombinin kendi içerisinde bulunan otomatik su alma sistemi bulunur. Bunlar genellikle yeni nesil baymak kombilerde mevcuttur. Siz resetledikten sonra kombi içerisine su alır ve tekrardan çalışmaya başlar.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56