Blog

Baymak Kombi F3 Hatası

“Kombilerde en sık görülen arızalardan bir tanesi F3 arızasıdır. Bu arıza yandıktan sonra cihazınızın herhangi bir işlem görmeden geri çalışması oldukça zordur. Bundan dolayı şimdi sizlere F3 hatası ile karşı karşıya kalmanız durumunda yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.”

Eğer cihazınızda F3 hatası alıyorsanız bu hatanın temel kaynağının sirkülasyon pompası olduğundan emin olabilirsiniz. F3 hataları kombinizin içerisinde bulunan suyu sirkülasyon edemediğini belli etmek için ortaya çıkar. Sirkülasyon pompası çalışmadığı için ısınan suyun kombi içerisinde bulunan haznelerde kaldığını belli eder. Fakat bu ısınan su sirkülasyon edilerek dışarı verilmediği için aşırı derecede ısınmaya başlar. Kaynama noktasını geçmeye yaklaştığında ise kombiniz F3 hatası vererek kendisini uyku moduna alır. Bu sayede kombinizin içerisinde ısınan suyun soğuması sağlanır.

Tehlikeli bir durum gerçekleşmeden tehlike önlenir. Bu durumda yapmanız gereken şey kombinizin ön panellerini tornavida yardımı ile açarak sirkülasyon pompasını çıkarıp temizlemektir. Fakat sirkülasyon pompasını temizleyip geri taktığınızda aynı hatayı almaya devam ediyorsanız sirkülasyon pompanızın ömrü dolmuş demektir. Yeni bir sirkülasyon pompası alarak bunu cihazınıza takmanız gerekir.

Bundan sonra cihazınızın çalışması rutin şekilde devam edecek ve içeride ısıtılan su peteklere kolaylıkla gönderilebilecektir. Evde kendinizin kolaylıla gerçekleştirebileceği bir yöntemdir.

Fakat ben bununla uğraşmak istemiyorum derseniz bir servis çağırarak F3 hatası aldığınızı kendilerine iletebilirsiniz. Onlar da sirkülasyon pompasını değiştrerek kombinizin tekrar çalışmasını sağlayacaklardır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56