Blog

Baymak Kombi F10 Arızası

“Kombilerin su ayarı oldukça önemlidir. Yüksek miktarda su bulunması cihazınızı kötü şekilde etkileyip arıza hatası verdirirken aynı şekilde cihazınızda az miktarda su bulunması da cihazınızın hata vereceği anlamına gelir. Baymak kombilerde meydana gelen F10 arızası su miktarı ile alakalıdır. Böyle bir hata aldığınızda yapmanız gereken çözüm teknikleri alt kısımda anlatılmıştır.”

Öncelikle böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldığınızda cihazınızın ekranında su basıncını öğrenmeniz gerekiyor. Eğer cihazınızın kullanım şartları içerisinde yer alan su basıncı miktarından düşük veya yukarı seviyede ise bu durumda cihazınıza su takviyesi veya su alınması işlemi yapmanız gerekir. Bunu cihazınızın su tahliye vanaları aracılığı ile yapabilirsiniz. Cihazınızın üzerinde bulunan vanayı sağa doğru çevirdiğinizde içerisine su alacak sola doğru çevirdiğinizde ise içerisinde bulunan suyu dışarıya akıtacaktır.

Doğru olan ayarlara denk geldiğinizde vanayı sabitlemeniz gerekir. Bundan sonra cihazınızın reset tuşuna iki kere arka arkaya basarak içerisinde bulunan suyun dengelendiğini cihazınızın anlamasını sağlamalısınız. Bundan sonra cihazınızın stabil bir şekilde çalışmaya başladığını kolaylıkla görebilirsiniz. Fakat cihazınız aksi bir şekilde çalışmamaya devam ediyorsa bu noktada mutlaka bir servise danışmalısınız.

Teknik ekip eve geldikten sonra cihazınızın su ayarlarının normal olduğunu gördüğünde farklı arıza verebileceği noktaları inceleyecektir. Eğer cihazınızda farklı bir sıkıntı var ise bunun tamir ücretini size söyleyecekler ve sizde kabul ederseniz işlem başlayacaktır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56