Blog

Baymak Kombi F1 Hatası

“Kombilerin genellikle kış aylarının başında verdikleri hatalardan bir tanesi de F1 hatası olarak bilinir. Çok sık olarak görülen bu arıza hatası aslında çözümü çok basit olan bir hatadır. Fakat eğer bu çözüm yolu işe yaramazsa cihaza mutlaka bir servis yetkilisinin müdahale etmesi şarttır. İşte F1 hatasının sebepleri ve evde kendi kendinize gerçekleştirebileceğiniz tamir yöntemleri.”

Baymak kombinizin F1 hatası vermesinin sebebi içerisinde bulunan suyun çok ısınmasından dolayıdır. Peteklerinizin tıkalı olması veya kombinizin pompalarından birinin arızalı olması buna sebep olabilir. Öncelikli olarak kombinizin reset tuşuna arka arkaya iki kez basmanız ve çalışmanın sağlanmasını beklemeniz gerekir. Eğer bu noktada kombiniz çalışıyorsa arıza çok basit bir sebepten dolayı gerçekleşmiştir diyebiliriz. Fakat arıza resetlenmeye rağmen devam ediyorsa yapmanız gereken şey peteklerinizi temizlemektir.

Bakım zamanının gelmiş olması ve peteklerin temizlenmemiş olması F1 hatasının ana sebeplerinden bir tanesidir. Çok ısınan su kombiye zarar vereceği için F1 arızası alınır. Eğer peteklerin temizlenmesinden sonra da F1 hatası verilmeye devam ediyorsa bu noktada yapılması gereken bir servis çağırmaktır. Cihazın problemi çok daha büyük olabilir ve yanlış bir müdahale ile geri döndürülemez şekilde hasar verilebilir.

Servislerin eve gelerek inceleme yapma ücretleri çok yüksek değildir. Eğer öncelikle keşif yaptırmak istiyorsanız bunu servis yetkililerine söyleyebilir ve daha sonra masrafı öğrenince çözümü kabul etmeyebilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56