Blog

Baymak Kombi E5 Hatası

Baymak marka cihazlar bazı durumlarda e5 hatası olarak bildiğimiz kapanma durumuna geçebilir. Cihazı yeniden başlatmak istediğinizde ise ekranda bulunan e5 hatasını göstererek açılımın gerçekleşemeyeceğini ifade eder. Bu yüzden pek çok insan evine servis çağırmaktadır. Fakat e5 hatasının çözümü çok basittir ve eve servis çağırmak tamamen gereksiz bir detaydır.

Baymak kombilerin e5 hatası alındığında yapmanız gereken öncelikle kombinizi bir saat boyunca kapalı tutmaktır. Kombiniz bir saat boyunca kapalı kaldıktan sonra tekrar başına gidip reset tuşuyla bu hatayı yok edebilirsiniz. Yapmanız gereken cihazınız açık ve aktif bir haldeyken reset tuşuna üç saniye basılı tutmaktır.

Üç saniye sonra bırakıp iki saniye bekleyerek tekrar üç saniye basmanız halinde cihaz beyinde elektronik olarak hafızasını yenileyecektir. Bu sayede arıza yok sayılarak çalışmaya başlayacaktır.

E5 hataları nadiren güç kesintisi, voltaj azalması gibi durumlarda cihazın kendisini kilitlediği basit bir hatadır. Bunu hafızadan silerek cihazın tekrar çalışması mümkündür. Bundan dolayı resetleme işlemi yapılarak cihazın aktif hale gelmesi tekrardan kolaylıkla sağlanabilir. Bundan sonra yapmanız gereken birşey kalmaz. Evinize bu arıza için servis çağırmanıza gerek yoktur.

Gelen ekiplerde bahsettiğimiz bu işlemi gerçekleştirerek evinize hizmet verdikleri için bu hizmetin bedelini de olsa en azından sizden temin edeceklerdir. E5 arızalarını kolaylıkla bu şekilde çözüme kavuşturabilir ve saatlerce kombisiz kalmaktan kurtulabilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56