Blog

Baymak Kombi E25 Hatası

“ Kombilerin verdiği arızalardan bir tanesi de e25 hatasıdır. Bu hata sıklıkla tüketicilerin karşısına çıkabilmektedir. Fakat çok sık rastlanan bu hatanın çözümü de bir o kadar kolaydır. Genellikle e25 hatalarını kombiler sıcaklık derecesi çok yükseldiğinde verirler. Sorunun nereden kaynaklandığı ve çözümleri hakkında bilgiyi alt kısımdan temin edebilirsiniz. ”

Kombinizin e25 hatası vermesi genellikle sıcaklığın maksimum dereceye gelmesi ile olur. Kombi daha fazla sıcaklığı kaldıramayacak bir seviyeye geldiği için kendisini kapatma ve arıza verme yolunu seçer. Beyin bu şekilde sistemin soğumasını ve yeniden çalışabilecek düzeye gelmesini sağlamak ister. Fakat e25 hatası alındıktan sonra sorun çözülmediği taktirde cihazınızın tekrar çalışması biraz zor olacaktır.

Eğer böyle bir durumla karşılaşıyorsanız mutlaka peteklerinizin içerisini temizlemeli ve tıkanıklık var ise bunları gidermelisiniz. Sıcak su içeriden geçemediği için aşırı sıcaklığı kombiye yansıtır. Bu durumda hata ile karşılaşılır. Fakat bu durum çözüldüğünde kombiniz tekrar aktif olarak çalışmaya başlayacaktır. Bazı durumlarda ise pompalar sıkışabilir. Bu durumda cihaz tarafından e25 arızası olarak gösterilir.

Bundan dolayı petekleri temizlediğinizde eğer sorun hala devam ediyorsa bir servis yetkilisi çağırarak pompaların sıkışıp sıkışmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Genellikle pompların sıkışması durumundan bu basıncın geri alınması gerçekleştirilir. Maliyetli bir işlem değildir ve bütçenizi sarsmaz. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile şüpheye düşmeden servis çağırabilirsiniz.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56