Blog

Baymak Kombi E03 Hatası

Kombilerin çok sık vermediği arızalardan bir tanesi e03 arızasıdır. Nadir olarakta gerçekleşse bazı durumlarda bununla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu arızanın çözümü için birkaç yöntem mevcuttur. Eğer bu işlemleri evde yaptıktan sonra hala çözüme kavuşmaıyor iseniz son olarak yapmanız gereken bir işlem daha mevcuttur. Bunları yazımızın içerisinden okuyarak kolaylıkla çözüme gidebilirsiniz.

Eğer kombinizin e03 hatası var ise fritestat parçasını kontrol etmeniz gerekir. Ön panel söküldüğünde bu parçayı sağ üst köşede görebilirsiniz. Üçgen biçiminde bir parçadır ve içerisinden hava geçişini sağlar. Bu parça aşırı derecede kirlendiğinde arıza lambasının yanmasına sebep olabilir. Hava akışı tam sağlanamadığı için cihazınız bu işlemlerin gerçekleşmesinin riskli olduğundan dolayı kendisini kapatır. Fakat parçayı temizleyip geri taktıktan sonra büyük ihtimal ile hata kaydı yok olacaktır.

Fakat eğer hata hala devam ediyorsa bu durumda yapmanız gereken şey anakart değişimidir. Eğer anakartınızın bozuk olmadığını düşünüyor iseniz evinize bir servis çağırarak problemin nereden kaynaklı olduğuna baktırabilirsiniz. Fakat e03 hatalarının küçük bir kısmı fitestat kaynaklı değil ise anakart kaynaklı olmaktadır.

Bu parçayı ise kendinizin değişim yapması biraz zor olabilir. Fakat değişimini yapabilirim diyorsanız yapmanız gereken şey servise giderek bir adet sıfır anakart almaktır.

Anakart değişimini yaptıktan sonra cihazınız eskisinden çok daha kuvvetli şekilde çalışmaya başlayacaktır. Aldığınız anakartların garantili olmasını mutlaka isteyin.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56