Blog

Baymak Kombi Su Isıtmıyor

Baymak Kombi Devreye Girmiyor

Baymak kombi devreye girmiyor sorunu ile karşılaşıyorsanız kombi bağlantılarınızın tam olması önemlidir. Bunun yanında kombiniz çalışmıyor diye bozulduğu anlama gelmez. Gerekli kontrolleri düzgün bir şekilde yaparak neden çalışmadığını anlayabilirsiniz. Yetkili servisimizi arayarak durumu anlatıp destek alabilirsiniz.

Baymak Kombi Devreye Girmiyor Sorununu Giderme

Baymak kombi devreye girmiyor sorununu giderme için bazı kontrollerin yapılması gerekir. Kombi genel anlamda kompleks bir yapıya sahip olduğu için mekanik parçaların bir araya gelmesiyle çalışır. Sorunu gidermek için şunları yapabilirsiniz:

  • Kombinizin devreye girmemesinin nedenlerinden birisi kombiye doğal gazın gelip gelmediğini kontrol ederek bakabilirsiniz,
  • Kombinizde bulunan suyun yaklaşık 1,5 bar şeklinde olması gereklidir. Eğer bu ölçüde su yoksa 1,5 bar su alacak şekilde su dolumu yapabilirsiniz,
  • Kombinize gelecek voltajın 220 volt olması gerekir. Bunu kontrol ederek gerekli ayarlamayı yapmanız gerekir. Eğer kombiniz sigortaya ya da voltaj düzenleyiciye bağlanmışsa bağlantıların açık olduğunu kontrol edin…

Bu düzenlemeleri yapmanız halinde kombinizin devreye girmesi gerekir. Kombi devreye girmiyorsa teknik servisimizi arayarak destek almanız gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak kombim neden çalışmıyor?

Baymak kombiniz çalışmıyorsa, bu birkaç sebepten kaynaklanabilir. Kombinin gaz vanası açık olmayabilir, gaz basıncı yetersiz olabilir, termostat arızalı olabilir veya su basıncı düşük olabilir. Bu sorunların teşhis edilmesi ve çözülmesi için bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombi neden ısıtmıyor?

Baymak kombiniz ısıtmıyorsa, kombinin su basıncının düşük olması veya radyatörlerin hava alması nedeniyle olabilir. Ayrıca kombinin su sıcaklığı ayarının doğru olmadığından da kaynaklanabilir. Bu sorunların teşhis edilmesi ve çözülmesi için bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombim neden su sızdırıyor?

Baymak kombiniz su sızdırıyorsa, muhtemelen kombinin içindeki bir parçanın hasar görmesinden kaynaklanıyor olabilir. Kombi içindeki basınç da yüksek olabilir veya kombiye doğru şekilde su basılmamış olabilir. Bu sorunların teşhis edilmesi ve çözülmesi için bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombim neden gürültülü çalışıyor?

Baymak kombiniz gürültülü çalışıyorsa, muhtemelen kombinin içindeki su basıncının düşük olması veya radyatörlerin hava alması nedeniyle olabilir. Ayrıca kombinin fanının arızalı olması da bu soruna neden olabilir. Bu sorunların teşhis edilmesi ve çözülmesi için bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenektir.

Baymak kombi bakımı nasıl yapılır?

Baymak kombinizin bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bu, kombinin ömrünü uzatır ve daha verimli çalışmasını sağlar. Kombinin filtresi düzenli olarak temizlenmeli veya değiştirilmelidir. Kombiye düzenli olarak su basılmalı ve su basıncı kontrol edilmelidir. Kombinin dış yüzeyi temizlenmeli ve fan temizlenmelidir. Bakım işlemleri için bir servis teknisyeni çağırmak en iyi seçenektir.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56
Klima Çözüm Arıza Çözüm Altus Servis Numarası Kombi Çözüm