Blog

Baymak Kombi Çok Ses Çıkartıyor

Baymak kombi çok ses çıkartıyor ise bunun birkaç nedeni olabilir. Kombinizden ses çıkması endişelenmenize gerek olmayan bir durumdur. Özellikle bakımı yapılmayan kombilerde bu tarz sorunlar oluşabilir. Dolayısıyla düzenli olarak kombinizin bakımını yapmayı aksatmayın. Bakımı yapılmayan kombiniz size birçok sorun çıkartabilir.

Baymak Kombi Çok Ses Çıkartıyor Sorununu Giderme

Baymak kombi çok ses çıkartıyor sorununu giderme birkaç adımla beraber ortadan kalkabilecek bir sorundur. Bunun için şunları yapabilirsiniz:

  • Kombinizdeki fan toz topladığı veya eskidiği için ses çıkarıyor olabilir. Bunu önlemek için fanın temizlenmesi ya da değiştirilmesi gerekir,
  • Kombinizin bacası yerine tam oturmadığı ya da yerinden çıktığı için rahatsız edici ses çıkartabilir. Bunun için kombi bacasının tam olarak yerine oturmasını sağlayın,
  • Devir daim işlevi gören pompa bükülmüş veya tıkanmış olabilir. Bunun için pompayı düzeltmek gerekir,
  • Yanlış ayarlamalar yaparak kombinizin ayarlarıyla oynamamanız önemlidir.

Bunları yapmanız halinde sorun devam ediyorsa firmamızla iletişime geçerek teknik servisimizden destek alabilirsiniz. Uzman ekibimiz ile sorununuzu çok kısa sürede çözmüş olacağız.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi Neden Çok Ses Çıkartıyor?

Baymak kombiler zamanla aşınabilir ve çeşitli nedenlerden dolayı çok ses çıkarabilirler. Bunlar arasında kirli filtreler, fanlar veya ısıtıcı değiştirme gerektiren parçaların bozulması yer alabilir.

Baymak Kombi Çok Ses Çıkardığında Ne Yapmalıyım?

Baymak kombiniz çok ses çıkarıyorsa, öncelikle kombi filtresini kontrol etmeniz gerekmektedir. Kirli bir filtre kombinin daha fazla güç kullanmasına neden olabilir ve bu da daha fazla ses çıkarmasına sebep olabilir. Ayrıca, kombinizin fanını ve ısıtıcılarını da kontrol etmelisiniz.

Baymak Kombi Ses Seviyesi Nasıl Azaltılır?

Baymak kombinizin ses seviyesini azaltmak için öncelikle kombi filtresini ve fanını temizlemelisiniz. Ayrıca, kombinin bulunduğu odanın iyi havalandırıldığından emin olun. Eğer kombi hala çok ses çıkarıyorsa, bir uzman çağırmak en iyi seçenek olacaktır.

Baymak Kombi Sesleri Normal mi?

Kombinizin bazı normal işletme sesleri olması normaldir. Ancak, çok yüksek veya rahatsız edici bir ses duyuyorsanız, bu bir sorunun işareti olabilir. Bu durumda, kombinizi bir uzmana kontrol ettirmeniz önerilir.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56