Blog

Baymak Kombi Çıt Çıt Ses Gelmesi

Baymak kombi çıt çıt ses gelmesi sorunu yaşıyorsanız muhtemelen kombinizin fanı arızalanmış olabilir. Kombiniz çalışırken soğutumunu sağlayan fanın ses çıkarması durumunda bu sorunla karşılaşılabilir. Fan ise yalnızca yoğuşmalı ve hermetik kombilerde bulunur.

Baymak Kombi Çıt Çıt Ses Gelmesi Sorununu Giderme

Baymak kombi çıt çıt ses gelmesi sorununu giderme için kombinizin bakımını düzenli bir şekilde yapmanız gerekir. Bakımı yapılmayan kombide sorunlar meydana gelir. Ses gelme sorununu engellemek için şunları yapabilirsiniz:

  • Kombinizdeki devir daim görevini sağlayan pompada sorun olabilir. Bunun için pompanın tıkalı veya bükülmüş olup olmadığını kontrol edin,
  • Fan nedeniyle ses yapabilmesi mümkün olabileceği için fanın değiştirilmesi önerilir,
  • Yanlış müdahale yapılmaması için yetkili servisle iletişime geçilmelidir,
  • Kombinizin bacası yerinden çıkmış olabilir ya da tam oturmamış da olabilir. Bunun için bacanın tam olarak yerine oturduğuna emin olun…

Bu yöntemleri yapmanız halinde kombinizden ses gelmesini engellemiş olursunuz. Sorunun devam etmesi halinde bir müdahale yapmadan teknik servisimiz ile irtibat kurmanız önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi Çıt Çıt Sesleri Neden Olur?

Baymak kombilerde çıt çıt sesleri, genellikle cihazın işlevselliğini etkilemeyen normal işlemlerdir. Bununla birlikte, bu seslerin nedeni su basıncının düşük olması, pompanın arızalı olması veya fan motorunun çalışmaması gibi çeşitli nedenler olabilir.

Baymak Kombi Çıt Çıt Seslerini Durdurmak İçin Ne Yapılabilir?

Baymak kombi çıt çıt sesleri, genellikle cihazın normal işleyişinin bir parçasıdır ve genellikle endişe verici değildir. Ancak, sesin nedeni pompanın arızalı olması veya fan motorunun çalışmaması gibi daha ciddi bir sorun olabilir. Bu durumda, bir teknisyen çağırmak ve cihazı kontrol etmek en doğru yaklaşım olacaktır.

Baymak Kombi Çıt Çıt Sesleri Kombi Performansını Etkiler mi?

Baymak kombi çıt çıt sesleri, genellikle kombi performansını etkilemez. Ancak, bu seslerin nedeni su basıncının düşük olması veya pompanın arızalı olması gibi daha ciddi bir sorun olabilir. Bu durumda, performans sorunlarına neden olabilir ve kombinin düzgün çalışmamasına yol açabilir.

Baymak Kombi Çıt Çıt Sesleri Kendiliğinden Geçer mi?

Baymak kombi çıt çıt sesleri, genellikle kendiliğinden geçer ve cihazın normal işleyişinin bir parçasıdır. Ancak, bu seslerin nedeni pompanın arızalı olması veya fan motorunun çalışmaması gibi daha ciddi bir sorun olabilir. Bu durumda, sesler kendiliğinden geçmeyebilir ve bir teknisyen çağırmak gerekebilir.

Baymak Kombi Çıt Çıt Sesleri Nasıl Önlenir?

Baymak kombi çıt çıt sesleri, genellikle cihazın normal işleyişinin bir parçasıdır ve önlenemezler. Bununla birlikte, cihazın düzenli bakımı ve temizliği yapılması, su basıncının düzenli olarak kontrol edilmesi ve fan motorunun çalışır durumda olduğundan emin olunması, kombinin sorunsuz bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir.

Özel Baymak Servis İletişim


Servisimiz ile ilgili merak ettiğiniz konular ile ilgili bize yazabilirsiniz.
[contact-form-7 id=”312″]

Baymak Servis Telefonu:

444 78 56

© Özel Baymak Servis ~ 2018 Marka tescilli olup ilgili firmaya aittir.

444 78 56
Klima Çözüm Arıza Çözüm Altus Servis Numarası Kombi Çözüm