Blog

Baymak Kombi Çalışıyor Ama Isıtmıyor

Kombilerin kış aylarında en çok şikayet edilen arızası ısıtmamasıdır. Eğer kombinizin çalışmasında herhangi bir sorun yoksa ve rutin olarak çalışabiliyorsa fakat ısıtma sorunu yaşıyorsanız bu yazı içerisinde bulunan çözümleri okuyarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Kombiler yaz aylarında pek fazla ihtiyaç duyulmayan aletler olsalar da kış ayları geldiğinde büyük sorunlara sebep olabilirler. Bir anda başlayan ısıtma problemi yüzünden hane halkı soğuk gecelerde hasta olabilir ve büyük sıkıntılar meydana gelebilir. Eğer kombinizin çalışmasında herhangi bir problem yoksa kombinizin ana çalışma hatlarında bir sıkıntı yok demektir.

Sorunun temel kaynağı olarak bu noktada petekleri görebiliriz. Petekler aylar boyunca temizlenmediği için içlerine biriken kirli sular nedeniyle tıkanabilirler. Kombi rutin olarak çalışmasına devam ediyor olsa dahi bu ısıtma tam olarak gerçekleşmez. Kombi içerisinde ısınan su peteklere gittiğinde tıkalı kanallar vesilesiyle buralardan ancak birkaç cm boyutunda akış sağlayabilir. Dolaşım yavaşladığı için peteklerinizin ısınması zor olur ve hatta bazı durumlarda hiç ısınmayabilir.

Bunun için peteklerinizi açmanız ve içlerinde biriken suları boşaltırken bir yandan da tıkanan kanalları şiş ve benzeri aletlerle temizlemeniz gerekir. Eğer böyle bir imkanınız yoksa veya yapmak istemiyorsanız petek temizlemesi yapan bir firma ile anlaşarak peteklerinizi temizletebilirsiniz.

Petekleriniz temizlendikten sonra eskisinden çok daha fazla sıcaklık sağlayacak ve ısıtma probleminiz ortadan kalkmış olacaktır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56