Blog

Baymak Kombi Çalışıyor Ama Ateşlemiyor

Kombilerin çalışabilir durumda olması fakat ateşlememesi halk arasında büyük bir sorunun habercisi olarak görülür. Sonuçta sistem aktiftir fakat ateşleme gerçekleşmemektedir. Fakat bu sanıldığının aksine büyük bir problem değildir .Eğer böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz evinizde kendiniz bu sorunu birkaç materyal yardımı ile aşağıda yazmış olduklarımızı okuyarak çözebilirsiniz.

Öncelikle kombinizin çalıştığından ve aktif halde iken ateşlemediğinden emin olmanız gerekiyor. Eğer cihazınız çalışıyorsa fakat ateşleme gerçekleşmiyorsa bu noktada cihazın tüm elektrik ve doğalgaz bağlantılarını kapatarak işleme başlamanız gerekir.

Öncelikle cihazımızın doğalgaz emiş borularında tıkanıklık var mı bunu kontrol etmek gerekir. Ön panel sökülerek öncelikle doğalgaz hattının geçiş noktalarında bulunan borular sökülür.

Bu borular özenle yıkanır ve gerekirse iç kısımları bir diş fırçası yardımıyla temizlenebilir. Bundan sonra yapmanız gereken doğalgaz borularını geri bağlayarak kombinizin ateşleme yapıp yapmayacağını kontrol etmektir. Eğer kombiniz bundan sonra da ateşleme yapmıyorsa muhtemelen ateşleme yapması gereken parçalarında bir arıza vardır. Bunun değişimi veya özel tamiri yapılması gerekebilir.

Bundan dolayı bu noktada servis çağırmak en iyisidir. Servis evinize gelerek kısa bir operasyon ile kolaylıkla kombinizin ateşleme mekanizmasında olan arızayı tamir edebilir veya tamir edilecek noktayı geçmişse değiştirebilir. Genellikle yüksek fiyatlar tutan bir parça değildir bundan dolayı değiştirmek her zaman için daha iyisi olacaktır .

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56