Blog

Baymak Kombi Çalışırken Ses Yapıyor

Kombilerin çalıştıkları zamanlarda ses yapmaları oldukça sıkıcı bir durumdur. Pek çok insan kombilerin çalışırken ses yapmasının büyük bir sorun olduğunu düşünür. Fakat tam aksine kombilerin ses yapmalarının nedeni büyük bir sorunun işareti değildir. Aksine kendiniz kolaylıkla kombinin ses sorununu çözebilirsiniz.

Baymak Kombi Çalışırken Ses Yapıyor

Kombilerin ses yapmasında ki en büyük sebep tam olarak yerlerinde sabit olmamalarıdır. Bu yüzden kombinizi duvarda sabit dururken gidip iki yandan tutarak sarsmanız gerekir. Eğer kombiniz bu esnada oynuyor ise ateşleme yaptığında çalışırken bu yüzden ses yapıyordur. Fazla titreşim ile aşırı şekilde ses çıkartması muhtemeldir. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka eksik olan vidalarını tutturarak duvara sabitlemeniz gerekir. Bu sabitlemeden sonra ses büyük ihtimalle kesilecektir. Fakat bazı durumlarda bu sesin kesilmemesi mümkündür. Bu ise kombinizin içerisinde bulunan ateşleme merkezinden kaynaklı olabilir.

Herhangi bir parça gevşeyerek çalışma esnasında ses çıkarabilir. Eğer imkanınız varsa kombiyi kapatarak iç kısımlarında bulunan parçaları kontrol edebilirsiniz. Gevşeyen bir parça görürseniz sabitlemeniz gerekir. Fakat ben bunu yapamam derseniz bu noktada servis çağırmaktan başka bir seçeneğiniz kalmaz. Servis yetkilileri ise eve gelerek kombinizin içini açıp kontrol sağlarlar.

Sıkça Sorulan Sorular

Baymak Kombi çalışırken hangi sesleri çıkarabilir?

Baymak kombilerin normal çalışma esnasında çıkardığı bazı sesler vardır. Bunlar; fan gürültüsü, yakıt akışı, su akışı, ısıtma borularındaki genleşme sesleri gibi seslerdir. Bu sesler normal kabul edilir. Ancak, bazı durumlarda, anormal sesler çıkabilir. Bu durumda kombi kontrol edilmelidir.

Baymak Kombi neden ses yapıyor?

Baymak kombilerde, birçok faktör nedeniyle ses çıkabilir. Bazı olası sebepler arasında; hava kabarcıkları, su basıncının düşük olması, pompa arızası, yanma odasındaki kirlilik veya hasar, fan kanatçıklarındaki kirlilik veya hasar, su sirkülasyon pompasındaki kirlilik veya hasar gibi faktörler sayılabilir.

Baymak Kombi’nin çıkardığı anormal sesler nelerdir?

Baymak kombi normal işleyişinde bazı sesler çıkarsa da, bazı anormal sesler de çıkabilir. Örneğin, tıkırtı, çatırtı, ıslık sesi, titreşim sesi, patlama sesi, su sesi gibi sesler anormal kabul edilir. Bu durumda kombi mutlaka kontrol edilmelidir.

Baymak Kombi’deki ses sorunları nasıl giderilir?

Baymak kombi ses sorunlarına müdahale etmek, kombide meydana gelen anormal bir durumun giderilmesine bağlıdır. Eğer ses sorunu, normal işleyişten kaynaklanan bir sorun ise, herhangi bir müdahale yapılması gerekmez. Ancak, anormal bir ses varsa, kombi mutlaka bir uzman tarafından kontrol edilmelidir.

Baymak Kombi’deki ses sorunları önlenemez mi?

Baymak kombi ses sorunlarını önlemek için düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Bu bakım işlemleri, bir uzman tarafından yapılmalıdır. Ayrıca, kombinin kullanım kılavuzuna uyulması, kombinin doğru şekilde kullanılması da ses sorunlarını önlemeye yardımcı olabilir.

444 78 56