Blog

Baymak Kombi Çalışırken Ses Yapıyor

Kombilerin çalıştıkları zamanlarda ses yapmaları oldukça sıkıcı bir durumdur. Pek çok insan kombilerin çalışırken ses yapmasının büyük bir sorun olduğunu düşünür. Fakat tam aksine kombilerin ses yapmalarının nedeni büyük bir sorunun işareti değildir. Aksine kendiniz kolaylıkla kombinin ses sorununu çözebilirsiniz.

Kombilerin ses yapmasında ki en büyük sebep tam olarak yerlerinde sabit olmamalarıdır. Bu yüzden kombinizi duvarda sabit dururken gidip iki yandan tutarak sarsmanız gerekir. Eğer kombiniz bu esnada oynuyor ise ateşleme yaptığında çalışırken bu yüzden ses yapıyordur. Fazla titreşim ile aşırı şekilde ses çıkartması muhtemeldir. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka eksik olan vidalarını tutturarak duvara sabitlemeniz gerekir. Bu sabitlemeden sonra ses büyük ihtimalle kesilecektir. Fakat bazı durumlarda bu sesin kesilmemesi mümkündür. Bu ise kombinizin içerisinde bulunan ateşleme merkezinden kaynaklı olabilir.

Herhangi bir parça gevşeyerek çalışma esnasında ses çıkarabilir. Eğer imkanınız varsa kombiyi kapatarak iç kısımlarında bulunan parçaları kontrol edebilirsiniz. Gevşeyen bir parça görürseniz sabitlemeniz gerekir. Fakat ben bunu yapamam derseniz bu noktada servis çağırmaktan başka bir seçeneğiniz kalmaz. Servis yetkilileri ise eve gelerek kombinizin içini açıp kontrol sağlarlar.

Gevşemiş olan parçayı bularak sabitlerler ve kombinizi tekrar çalıştırıp sesin gittiğini size gösterirler. Bundan sonra servis ücretini ödemek zorunda kalırsınız. Kolaylıkla kendiniz halledebileceğiniz bir iş için servis çağırmanıza gerek yok.

No Comments

Leave a Reply

Call Now Button444 78 56